Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Тернопільська діточа забава 1939 року (ФОТО)


Фото із родинної збірки пані Ірини Максимів. Найліпші знимки ті, які мають підписи або людей, котрі пам'ятають зафіксовані події. Світлину зроблено в залі Руської (української-русинської) бесіди. Йдеться про Шевченка,3.


Любомира Бойцун пише про сподуру таке: "У березні 1904 року надзірна Українбанку рада прийняла рішення про купівлю площі під будову власного будинку. Для цього було придбано земельну ділянку на вулиці Міцкевича за 24000 корон, створено будівельний комітет, очолений директором о. В. Громницьким. Будувалася кам'яниця більше двох років, тож бюро банку перейшло у власну домівку аж 1 листопада 1906-го."


Варто розуміти, що на той час це була одна із двох велика зал (ліве крило будинку), де українська громада міста мала змогу проводити різноманітні заходи. В 1904 році (якщо мені не зраджує пам'ять і джерела) звели Міщанське братство (Острозького,11, де тепер філармонія).Повертаючись до фото.. Діточна забава, 2 лютого 1939 року. Тут присутні дітки із української захоронки (садок-сиротинець), поряд видно сестер-служебниць (йдеться про Острозького,20). Білі комірці. то сироти. ТОМ - ймовірно "Товариство молоді". Корінні тернополяни могли би впізнати чимало знайомих, але таких лишилося дуже мало.. На фото маленька Іринка Саїк та її майбутній чоловік Славчик Максимів. Там присутні і сестри із родини Зарихтів та багато інших...


Ярослав Максимів та Ірина Саїк (Максимів)