Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

ПРО НАС

 

Мене звуть Тарас Циклиняк. Я краєзнавець, як і усі ті, хто цікавиться минулим своєї родини і землі на якій вона проживає. Я народився у Тернополі, у Тернополі я працюю і маю велике щастя займатися улюбленою справою. Одного дня, а було це році..так в 2009 чи то 2010.. я розговорився із Юрієм Луговим про давній Тернопіль.. і від того часу постійно про це говорю. 

На цьому сайті зібрано все, що знаю за минуле нашого міста, чим радо ділюся із Вами. Надіюся, шо все це стене Вам у пригоді і стимулюватиме до того, аби записувати спогади тих, хто ше є поряд із вами. 

Мої контакти на сайті. Офіційний youtube канал та fb. Сайт tarnopol.te.ua

Най все буде Тернопіль!
найбільший публічний цифровий архів унікальних матеріалів про історію міста
Розпочав роботу
11 січня 2011
Мета проекту
просвітницька
Тип
не комерційний


Про мене

Тернопіль - маленьке місто, яке дало мені життєвий простір, освіту, роботу. Тут я появився на світ і можливо саме тут мене не стане. Народився на вулиці Замковій, за кілька метрів від Старого замку, який є ровесником Тернополя. Цей невеличкий обласний центр у західній частині сучасної України має дивовижну та вражаючу історію, яка лише в останні два десятиліття стала по справжньому відомою та загальнодоступною. Часто думаю про те, що цей проект моїми руками зробили ті, хто перебуває у ліпших світах. Причина доволі проста, ті хто щиро будував Тернопіль мали нещастя пережити 2СВ, бачили як все вмерло менш як за місяць... фатальною весною 1944 року. Чимало людей вимушено покинуло його, часто, не за власним бажанням (репресовані радянською системою). Саме тому не можуть там (в ліпших світах) заспокоїтися, не можуть "пережити" несправедливості та забуття. Бо за радянських часів про правдиву історію Тернополя було відомо рівно "нічого"... От власне моїми руками..все забуте ожило в інтернеті.. В буквальному сенсі цих слів - заніс історію Тернополя в мережу і далося це дуже важко.. Насправді, моя робота є незначною в порівнянні із тим, що зробити автори книг, чисельних статтей, фотографи, оператори, журналісти, громадські діячі та усі ті кому ця тема рідна близька.

Причиною появи на світ цього сайту стали дивовижні випадковості та збіги обставин, які траплялися мені та зі мною впродовж останніх років. Початком його роботи слід вважати 11 січеня 2011 року, хоча минулим Тернополя цікавлюся з 2009-го. Можете вважати tarnopol.te.ua подарунком від старого покоління тернополян - новому (прийдешньому), своєрідним повідомленням із минулого, ну і частково моїм звісно.

Постійно переконуюся у тому, що в історії Тернополя немає дрібниць, бо навіть найбільша "нісенітниця" може змінити усе. Саме тому, у своїх дослідженнях, стараюся зважати на найменші деталі.

Як це часто буває.. кожен із нас має мрію. Не раз снився Старий Тернопіль і в 2016 році, завдяки безпосередній підтримці пана Вадима та Валерія Перця вдалося сформували хороший колектив, який створив перший в Україні вуличний бронзовий макет нашого міста початку ХХ століття. Цей проект вважаю для себе похідним від "Най все буде Тернопіль" та ключовим, бо все що знав і мав вклав у нього.

Завдяки даному ресурсу вдалося зібрати до купи непересіних, унікальних та особливих людей, за що вдячний долі. Як наслідок реалізуємо новітні проекти навколоісторичної тематики.

Ну і останнє щодо мене, цей сайт є прикладом поваги та шани до Тернополя, подарунком на знак вдячності, за те, що носило і продовжує носити своїми вулицями та стежками, робить щасливим, дає можливість ширше дивитися на світ. Куди б не їхав..постійно повертаюся назад.

Tarnopol.Te.Ua стане в пригоді туристам, науковцям та усім, кому небайдуже минуле.

І останнє...

Ця сторінка завдячує появі на світ сайту times.te.ua (нині неіснуючий сайт про історію Тернополя), tolik-fort (блог тернопільського краєзнавця Анатолія Лещишина), книзі пані Любомири Бойцун (1945-2015) та багатьом іншим людям, праця яких мала на мене великий, як виявилося згодом, вирішальний вплив. Велике Вам усім спасибі. 

Співпраця

Запрошую до співпраці усіх кому небайдужа історія Тернополя. Допоможу, підкажу, пораджу, поділюся матеріалами, зрадістю візьму участь в проектах навколоісторичної тематики. Буду радий ідеям, пропозиціям та новим, досі невідомим, матеріам. Маєте що розповісти? Віднайшли старі поштівки, фото? Пригадуєте байки, історії, розповіді про людей? Дуже прошу звертатися!