Родинний альбом корінного тернополянина Артема Лугового коментує його онук Юрій. Світлини впорядковувала бабуся Ольга Брикович-Лугова. Дідо був народжений в 1908 році, а загинув (закатований москалями) в 1941-ому у тернопільській тюрмі. Причиною смерті міг бути розстріл, то сталося 27 чи 28 червня (за пару днів до вступу в місто фашистів). Єдиним пам'ятним місцем є цвинтар, де у братській могилі похований дід. Його ім'я вибито на таблиці в переліку жертв сталінських репресій. Артемій Луговий навчався разом із Ярославом Стецьком в Українській держаній гімназії (будинок на Камінній не вцілів). В альбомі є світлини, де дід зоображений із Стецьком. Зважаючи на це пані Ольга, по війні, закопала його в землю, де він впродовж тривалого часу "зберігався" подалі від репресій і сибірів, яких родина могла зазнати. Оскільки всі вони приймали участь у Визвольних змаганнях, були в "Соколах" та ін. організаціях, то звісно "були цікаві", як для польської поліції (до війни), а потім для служб НКВС. Дід закінчив краківський Ягелонський університет, де здобув спеціальність магістра права. Проте на той час мав звичайну роботу, працював у Курівцях бібліотекарем.
Ймовірно гімназія на вулиці Коперніка
Курган у Старому парку
На 4хв 12сек зоображені абітурієнти гімназії 1928-29рр., у верхньому лівому ряду дід та Ярослав Стецько. Підбуквами "єнт" (верхній ряд) - Ярсолав Стецько
Верхній ряд, перший справа - Ярослав Стецько. На відео 5хв 34сек - 26 червня 1929р / Комітет абсольвентів для влаштування концерту на честь Лесі Українки.
Ймовірно майдан навпроти гімназії, що на вулиці Коперніка