Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Йозеф Перль, який виборов право спорудження Першої тернопільської гімназії (1825)


Ця вулиця впродовж всієї своєї історії тягнеться до сходу. Вона починається від Катедри і завершується бульваром Шевченка. Не можу зрозуміти..чому номерація починається з іншої сторони?! Також не можу підібрати слів, аби висловити свій жаль з приводу руйнування Першої гімназії. Її видно під шпилями Катедри. 


Кожного разу..минаючи поворот з вулиці Валової..стоїть перед моїми очима сотнями історій..спогадів..та людей, які тут працювали та навчалися споруда гімназії. А ше мені Йозеф Перль згадується.. Тернопіль завдячує появі Першої гімназії прогресивному єврею, який, без сумніву, піклувався про це місто, як за самого себе. Так і хочеться взяти лопату і відкопати бодай пивниці та фундаменти.. Ти тільки вдумайся..їй станом на 1944 рік виповнилося би 119 років, то лише як споруда, а не заклад! І де тепер спогади про неї та її випускників?

ЗБІРКИ ОЛЕКСАНДРА СЕМЕНІВА. ПІСЛЯ 1944 РОКУ

На сучасній вулиці гетьмана Сагайдачного стояв колись будинок першої вищої гімназії у Тернополі. Наріжний камінь під його будову заклали 21 червня 1825 року. 


Церемонія освячення була велелюдною. Право споруджувати гімназію виборов Й. Перль, зобов'язавшись зробити це за 24350 золотих ринських. 

Джерело: Тернопіль у плині літ (2003) Л.БойцунДивно також те, що ця невеличка площа не має ні офіційної, ні народної назви. А цілком могла б стати гімназіяльною, бо так називалися вулиця Сагайдачного аж до кінця 19ст. Думаю, що Франко підтримав би цю ідею.