Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Ірина Максимів про тернопільську довоєнну кухню


Перед війною у неділю все щось готувалося. Курячий росіл - то було обов'язково! Робився крухий пляцок, горіховий торг по польському, але без лижки муки, який печу до нині. 

Горіховий торт. З 15 яєць окремо збивається піна і окремо з цукром розтираються жовтки. Перетираються оріхи на стружку. Дається цитринова чи помаранчова шкірка, ванілька. Потім робиться маса. Пів кілограма масла розтирається з 2 чи 3 жовтками. Після того це все заливається сиропом. Застигає і можна їсти. І то без єдиної ложки муки! Тепер такого ніхто не пече. Я унікал в тому плані. 

Так само печеться маковий торг без муки. А ше в місті не було традиції обов'язково в неділю варити пироги. То більше в селі. Натомість робилася печеня гарна, карманадлі (відбивні). Я карманадлі роблю так.. Краю полядвицю, потім перчу та солю. Якщо хтось любить, то можна часничок розтерти. Колись спеції були більше поширені. Базилік чи пастернак до прикладу. Без кропу та петрушки я не вмію варити ніц. Ше міг пектися цвібак. То з одних яєць робиться.