Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Любомира Бойцун про тернопільський Єзуїтський костел (1901)


Widoki Tarnopola - karta pocztowa wydana przez Salon Malarzy Polskich w Krakowie - ok. 1900. (Dar złoczowianina p. Dziadykiewicza z Gliwic, 1986). Ощадна каса (Майдан Волі,2), міст-віадук. Єзуїтський костел


У 1901 році будівництво костелу закінчено. Його мурував Григорій Кордуба, доклали також праці своїх рук теслі Леонард Менжинський та Антон Крук, слюсарі Шауер і С. Асенько та багато інших, імен чиїх історія не занотувала. 


Вже 29 вересня 1901 року відбулось урочисте освячення споруди, в якому брало участь римо і греко-католицьке духовенство. 


Споруджувався костел за проектом львівського архітектора Діонізія Кричковського. Розмалював — художник Табінський. Різьбярські та столярні роботи виконав Клімек.


Це була тринефна споруда у романському стилі новішого часу. Увінчувала її чотириповерхова вежа і невеличка дзвіниця посередині даху. Довжина споруди становила 42 м, ширина — 17 м. Навколо було просторе місце для процесій. Вартість всієї споруди разом з внутрішнім опорядженням, дзвонами, шістьма вівтарями, органом і орнаментикою становила 90 000 золотих ринських. 

Тернопіль у плині літ (2003) Л.Бойцун