Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Спогади про тернопільське довоєнне Подільське туристично-краєзнавче товариство


Цю поштівку із видом Старого замку та його брами видано накладом тернопільського Подільського туристично-краєзнавчого товариства.На перетині сучасних вулиць Коперника та В.Чорновола, від вокзалу, знаходилося "Подільське туристично-краєзнавче товариство". (Можливо йдеться про Коперніка,1?)


Тут зосереджувалась інформація про краєзнавчу і туристичну роботу на території воєводства, можна було придбати різні краєзнавчі видання, фотографії, поштові листівки і навіть фільми. Створене як "Воєводське туристично-краєзнавче товариство" у 1925 році, з 1930-го воно змінило назву на "Подільське туристично-краєзнавче товариство". 


Довголітній голова — Томаш Кунзек — автор путівника по воєводству. У 1931 році при товаристві утворена філателістична секція, очолив її Мар'ян Грабовський. З 1 червня 1937-го тут відкрито центральне бюро обслуговування туристів та екскурсій. Товариство втілювало у життя офіційну державну лінію тогочасної Польщі: вона притаманна і для його видань. З 1930-го — воно було представником державної ради охорони природи на Тернопільщині.

Джерело: Тернопіль у плині літ (2003) Л.Бойцун