Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Могила Володимира та Олімпії Вітошинських / Микулинецький цвинтар


4 листопада 2015 року пішли із Володимиром Мороз на шпацір. Погода співала. Натрапили на могилу Володимира та Олімпії Вітошинських. Страшенно приємно, бо сотні разів минав їхнє довоєнне помешкання на вулиці Опільського,6.


Александр Гриневецький 1814-1909, доктор Володимир Вітошинський 1869-1930, Олімпія Вітошинська ..-1954.


Лікар Володимир Вітошинський був почесним членоv Міщанського братства. Він мав канцелярію у домі "Народної торгівлі". Дружина Олімпія була учасничею "Союзу українок" та "Сільського господара". Зналися із Лучаківським, Крушельницькою та купою інших видатних постатей того часу. 

Дійшов до нашого часу й будинок, на фронтоні якого видніється рік його спорудження — "1898". У ньому мешкали Володимир і Олімпія Вітошинські. Володимир Вітошинський відомий як міський лікар, а також учасник багатьох українських організацій, пропагандист спорту серед молоді. Його дружина також була знана як учасниця добродійних акцій. Тут часто бував  Осип  Вітошинський (1838— 1904) — священик із  села  Денисова, популяризатор  української пісні, організатор і диригент знаменитого Денисівського хору, батько Володимира. Гостював у цій інтелігентній сім'ї і Василь Стефаник, товариш Володимира ще зі студентських літ. Про це тепер нагадують дві меморіальні дошки. 

Джерело: Тернопіль у плині літ (2003) Л.Бойцун