Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Тернопільська бойня


Яскравий приклад промислової архітектури Тарнополя 1880-1909 р.р., що знаходиться на вул. Шептицького, 23. Колишня бойня (м’ясокомбінат) пам’ятка промислової архітектури місцевого значення ох. № 344-М. Споруда первісно мала стіни з відкритої цегляної кладки під розшивку, що є характерною ознакою промислової архітектури того часу.План будівель на ділянці має регулярну композицію. У чотирьох кутах ділянки стоять невеликі одноповерхові будівлі, що мають однакове розташування щодо основної будівлі – самої бойні, що займає центральне положення на ділянці. Просторовим акцентом виступає високий об’єм водонапірної вежі з цікавим модерновим фронтоном.

Кути основного об’єму заакцентовані своєрідними пінаклями. Торці корпусів завершуються аркадами та карнизами. Найвища точка даху має виступаючий лучковий фронтон. Прямі ділянки карнизів даху мають фриз з ламбрикенами. Над ними – звіс даху винесений на фігурно опрацьованих припусницях. Обрамлення вікон дістали оригінально потрактовані сандрики з «вушками» та виступаючими замковими каменями. 

(інформація з історико-архітектурного опорного плану та меж історичного ареалу Тернополя http://uk.wikipedia.org/wiki/Пам'ятки_архітектури_Тернополя )

Спільнота шанувальників історії та архітектури Тарнополя