Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Куди поділася тернопільська Горбата вулиця?


Наше місто має парк (cучасний Старий), що займає кілька моргів, він закладений 18 років тому (1864). Шкода тільки, що місто дозволило собі перерізати найближчий доступ до нього залізничною колією, що позбавило нас однієї з найкрасивіших вулиць (тоді її називали Горбатою, тепер Чорновола та Паркова).


ВУЛИЦЯ ЧОРНОВОЛА. ПЕРВИННО ГОРБАТА, ГОЛУХОВСЬКОГО, ПІЛСУДСЬКОГО, КОЛІЙОВА


Минулого року (1881) в парку побудовано павільйон, якого бракувало.


Тут є і кегельбан і тир. Щодо останнього, то не впевнений у раціональності і доцільності, навіть навпаки, бо по сусідству пролягає головна алея, найбільш багатолюдна, тому тир дратує своїми гучними пострілами. А по-друге, немає іншого способу, як позбутися співаків /пташок/ (постріли заважають їхньому співу).

ВУЛИЦЯ ПАРКОВА. ПЕРВИННО ВОЛОДИМИРА МАНДЛЯ
Попри це парк маємо ще у середмісті так звані сквери, які приємніші та вигідніші для прогулянок, але чомусь з них позабирали будки з продажу прохолодних напоїв та альтаночки для відпочинку.

БУЛЬВАР ШЕВЧЕНКА
Напевне наш уряд має на заміну тому щось більш естетичне і краще і те буде для блага наших жителів. Коли вже я завів мову про наші парки, то додам, що була від них в захопленні молодь, коли там грали музиканти оркестру пожежної охорони.

(п70 «Народна газета» 6 квітня 1882 року)
Miscellanea tarnopolskie / Tom I (1994) / Розділ 2. Ulice tarnopolskie
Переклад - п.Світлани з родини Павліковських
В такому форматі публікується вперше в рамках проекту "Най все буде Тернопіль"