Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Оркестр перед тернопільським штабом дивізії (1917/18рр)


Мені складно суди про саму події, але дещо точно можу сказати. Перш за все треба розуміти час (1917-18рр). Тернопіль був столицею ЗУНРу.

У Тернополі 8—9 грудня 1918 року перебували новопризначений командувач армії ЗУНР генерал Михайло Омелянович-Павленко й начальник штабу армії полковник Євген Мєшковський (Мишиковський).

Джерело: Тернопіль 1540-1944. Історико-краєзнавча хроніка. Частина I (2010) І.Дуда

 

У червні 1919 року у Тернополі перебував штаб Дієвої армії УНР. Згадки про ці події містяться у поемі «П'ята симфонія» Євгена Маланюка, колишнього ад'ютанта начальника штабу Армії УНР, а потім її командувача генерала Василя Тютюнника [95: 17]. Начальником штабу армії УНР був полковник Євген Мєшковський. Внаслідок важкого поранення він помер у шпиталі Тернополя 9 липня 1920 року, похований на Микулинецькому цвинтарі міста. Посмертно Євгену Мєшковському було присвоєно звання генерала-хорунжого.

Джерело: Tarnopol/Тернопіль. Історія міста (2010)

В той самий час в Тернополі перебував Симон Петлюра. 

В підписі йдеться про оркест, який перебуває перед будівлею штабу дивізії..це якщо я нічого не плутаю і перекладач не бреше. Ну..а впізнати в цій будівлі фасад "Подільського" готелю (Шевченка,23) було нескладно.