Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Тернопільський пам'ятник воякам 15-го полку піхоти імені князя Нассау (1868)

Вражаюча поштівка! Датують 1898 роком (відправлення). На першому фото Домініканський костел (тоді ше парафіяльний). На другому Надставна церква та Підзамче. На третьому полковниківка. А про пам'ятник окремий спогад..

22 січня 1827 року цісар видав рескрипт про те, що директором освітнього закладу (Перша тернопільська гімназія) має бути представник ордену єзуїтів, а не староста. Німецьку мову на курсі філософії замінила латина. Школа в Тернополі поступово здобула популярність не лише в Східній Галичині, а й інших австрійських регіонах. 

Із піднесенням школи почалася доба відродження Домініканського костьолу, який перебував у занедбаному стані. Справа перед костьолом перемістили фігуру св. Вінцента з Феррари на високій колоні.

Під час офіційних церемоній, які влаштовувала влада Тернополя, виступала оркестра місцевого гарнізону, капела полку піхоти імені князя Нассау або гусарів імені барона Біанкі. Хроніка міста подає, що у березні 1827 р. з нагоди уродин пана N. відбулася музична забава. Вона, очевидно, була першим публічним концертом у Тернополі.


27 червня 1868 року урочисто відкрито пам'ятник воякам 15-го полку піхоти імені князя Нассау, який квартирував у Тернополі. Вояки загинули 28 червня 1866 року в Чехії у бою з пруссаками. Пам'ятник у вигляді 4-гранної піраміди було встановлено зліва від головного входу в костьол оо. домініканів (тепер Катедра). Довкола нього посадили чотири липи. На відкритті пам'ятника виголошував промову новий бургомістр., 34-річний адвокат д-р Раймунд Шмідт.Джерело: Тернопіль 1540-1944. Історико-краєзнавча хроніка. Частина I (2010) І.Дуда