Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Тернопільський проект пам'ятника "Пластуну"


5 жовтня 2012 → У Тернополі на набережній ставу встановлять пам’ятник пластуну. Основою для обличчя скульптури стане портрет відомого тернополянина та пластуна Михайла Сороки.

Сорока Михайло Михайлович (27 березня 1911, Великі Гнилиці — 16 червня 1971) — український націоналіст, політв'язень, член ОУН. Протягом більш як 30 років був в'язнем радянських таборів, організатором руху спротиву в'язнів «ОУН-Північ»

Експозиція пам’ятника така: пластун сидітиме на колоді біля ватри. Сама ватра ввечері буде підсвічуватись. Автор пам’ятника скульптор Олесь Маляр.

- Ключовою ознакою нашого пам’ятника є те, що він має бути інтерактивним. Для того, щоб було таке своєрідне культове місце Пласту в Тернополі. Щоб біля нього можна було сісти, сфотографуватися, подивитися, а ввечері ми плануємо зробити ліхтарі, які будуть підсвідчувати ватру, буде такий ефект горіння. Ввечері там молодь і пластуни зможуть збиратися, співати під гітару пісні, – розповів голова Тернопільського Пласту Любомир Шимків.

Вартість пам’ятника – близько 120 тисяч гривень. Пластуни вже назбирали 6 тисяч. Гроші Тернопільські скаути збиратимуть власними силами, організовуючи концерти, благодійні акції та аукціони. Долучитися до встановлення пам’ятника пластуну у Тернополі може кожен . Гроші можна залишати у спеціальних скриньках, які є у Пласті на вулиці Федьковича, або прийти на аукціон і купити пластовий продукт.

- Ми плануємо пропонувати такі різні пластові послуги, наприклад, побавитися день з дітьми, збудувати на дачі пластову вежу і так далі, тобто різні корисні речі, які пластуни можуть виготовити, запропонувати, але вони людям будуть корисні, – каже Любомир Шимків.


Перший аукціон, до якого можуть долучитися тернополяни та гості міста, відбудеться 18 жовтня 2012 року. А на сайті Тернопільського Пласту буде окрема сторінка інтернет-аукціон, де виставлять усі лоти, аби люди могли ознайомитися з тим, що пропонують їм пластуни

Джерела