Зроби собі закладку!

/ Слідкуйте за нами: ВКYouTubeFacebookTwitterGoogle+

Тернопільська "полковниківка" та Олександр Керенський (1917)


На початку літа 1917 року за наказом Тимчасового уряду в Петербурзі розгорнулася підготовка до наступу на Південно-Західному фронті. Місто Тернопіль знову опинилося в центрі подій. 15 червня сюди прибув військовий і морський міністр Тимчасового уряду Росії А.Ф.Керенскій (з 21.07.1917 р. — міністр-голова), щоб підняти бойовий дух у військах.


Олександр Федорович Керенський (22 квітня (4 травня) 1881, Симбірськ — 11 червня 1970, Нью-Йорк) — російський політичний діяч, голова Тимчасового Уряду (1917). Вікіпедія

Він проїхав автом вулицею 3-го Мая (Сагайдачного), серед натовпу солдатів, до площі Собеского (Майдан Волі). Його появу на балконі будинку "Полковниківки" ("Оберстгебойде") 10-тисячна армійська маса приймала оплесками й криками "ура!". 
Промовець привернув увагу натовпу словами: хто не хоче воювати, той буде усунутий від поділу землі. Він говорив про гнилість старого режиму, про кривди і страждання народу, про рівність і волю, що тепер настала, та про щасливе життя в Росії, коли скінчиться війна. "Проте війну треба довести до переможного кінця...", — закликав міністр. Мітинг тривав понад дві години.

З балкону "Полковниківки", де А.Ф.Керенскій даремно піднімав бойовий дух росіян, наприкінці червня виступав бельгійський політик (згодом — міністр юстиції) Еміль Ван-дер-Вельде перед особовим складом бельгійського мотозагону, який брав участі, у військових діях.

Джерело: Тернопіль 1540-1944. Історико-краєзнавча хроніка. Частина I (2010) І.Дуда


Полковниківку зруйнували в 1944 році. Тепер тут Листопалова,1